ÜMİTKÖY-KONUTKENT-ÇAYYOLU BASKETBOL OKULU

blog yazısı ekle !

ÜMİTKÖY-KONUTKENT-ÇAYYOLU BASKETBOL OKULU

ÜMİTKÖY-KONUTKENT-ÇAYYOLU BASKETBOL OKULU

Basketbolda pota altında görev yapan oyunculara pivot denir. Bu oyuncular genelde pota altında sayı üreten, ribaunt alan ve en iyi blok yapan oyunculardır. Ama üçlük ve şut atışları pek iyi değildir. Bu oyuncular genelde uzun boylu olurlar ve ağır olurlar. Fakat bu oyuncular saha içindeki en ağır görevlerinde sahibi olurlar. Bunun için iyi bir takım oyuncusu olmaları da gerekir. Pivotluk güç, sertlik ve fizik gücünün en önemli olduğu bölgedir. Bu özelliklerin zayıf olduğu oyuncular bu alanda pek iyi bir kariyer sahibi olamazlar. Benim gelmiş geçmiş en iyi pivot olarak gördüğüm oyuncu Kareem Abdul Jabbar'dır. Aşağıda ona ait güzel bir video bulunuyor.Sitemizdeki tüm Basketbol Kurslarına AnkaraBasketbolOkullari.com İndirimini Sormayı Unutmayınız !

Ankara Basketbol KursuAnkara Basketbol Kursları

Bu oyuncular bu görevi en iyi şekilde yapmak için yıllarca profesyonel koçlarla çalıştıktan sonra belli bir noktaya gelebiliyor. Bunun için basketbolda eğitime erken başlamak her sporda olduğu gibi önemlidir. Dünyada bu alanda eğitim veren birçok eğitim kurumu vardır. Ülkemizde de Ankara'da Ümitköy-Konutkent-Çayyolu Basketbol Okulunda bu görevi size en iyi şekilde öğretebilecek profesyonel koçlar bulunuyor. Bu eğitimleri profesyonel koçlardan alırsanız bu size müthiş bir kariyer olarak geri dönecektir.

Hidayet Türkoğlu Basketbol ve Spor Okulları - Çayyolu

Çayyolu

devamını oku... Adres: Alacaatlı Mahallesi 3354 / 1. sokak No: 6 Çayyolu - Ankara

Tekno Basketbol Okulu

Çayyolu

devamını oku... Adres: Koru Mah. 2628. Sokak Çayyolu-AnkaraSitemizdeki tüm Basketbol Kurslarına AnkaraBasketbolOkullari.com İndirimini Sormayı Unutmayınız !

Ankara Basketbol KursuAnkara Basketbol Kursları