Ankara Basketbol Okulları

Basketbol Okulları Ankara Basketbol Okulları

BASKETBOL OKULLARI

Basketbol; elle topun hareketlerine yön vererek, iki takım arasında oynayarak, direkler yardımıyla yüksekte tutulan fileli sepete sokarak rakiplere fark atarak oyunu kazanma amacı taşıyan spordur.

Basketbol, beşer kişilik iki takımın kıyasıya mücadele ettiği spordur. Basketbol oyunu üç hakem tarafından yönetilir. Basketbolun ortaya çıktığı ülke Amerika'dır. 1800'lü yıllara dayanmaktadır. Her ülkede basketbol büyük ilgi görülmüştür. Türkiye'de ilk basketbol İstanbul'da oyn...
devamı...

Basketbol Okulu Ara

Arama Sonuçları

Premium Basketbol Okulları

VIP+ Basketbol Okulları

VIP Basketbol Okulları

toplam 25 sonuç bulundu.
1 - 25 arası gösteriliyor.
Basketbol Okulları Ankara Basketbol Okulları

BASKETBOL OKULLARI

Basketbol; elle topun hareketlerine yön vererek, iki takım arasında oynayarak, direkler yardımıyla yüksekte tutulan fileli sepete sokarak rakiplere fark atarak oyunu kazanma amacı taşıyan spordur.

Basketbol, beşer kişilik iki takımın kıyasıya mücadele ettiği spordur. Basketbol oyunu üç hakem tarafından yönetilir. Basketbolun ortaya çıktığı ülke Amerika'dır. 1800'lü yıllara dayanmaktadır. Her ülkede basketbol büyük ilgi görülmüştür. Türkiye'de ilk basketbol İstanbul'da oynanmıştır. Ankara gibi illerimizde zaman içinde önemi ve değeri anlaşılarak birçok özel ve devlet okulları açarak sporseverlerin hizmetine sunulmuştur. Basketbol okullar genelde eğitim yılı içinde ders vermektedir. Basketbol okullarında sporun temel teknikleri öğretilir, topu topa hâkim olma şekilleri, ayak hareketleri, rakipten top çalma, topu atış kuralları gibi. Basketbol okullarında basketbol sevgisi aşılanmaya çalışılır. Basketbol okullarında düzenli olarak derslere katılarak ve yeterli çalışma programlarıyla istenilen başarı sağlanabilir. Ayrıca sporcuların dikkat etmesi gereken bir konu, beslenmedir, yeterli ve dengeli beslenen sporcular basketbolun hareketli oyun yapısında pasif kalmayacak, enerji ve güç harcamaya dayalı olduğu için ciddi sağlık problemlerine karşı önlem alınmış olacaklardır. Basketbolun spor olarak her yaş grubundan insanların yapması gerekir. Basketbolun birçok faydası vardır:

https://tr.wikipedia.org/wiki/Basketbol

Küçük yaşlarda basketbol oynamak bedenin gelişimine yardımcı olur.

Vücut hantal yapıdan kurtularak diğer faaliyetlerde kolay kolay yorulma olmaz.

Günümüzün rahatsızlığı olan obezite ye karşı savaş açılmış olunur. Çünkü teknolojinin sağladığı birçok avantajın yanında insanları tembelleştirerek hareketsiz bir hayat oluşturdu. Bunu önlemek için basketbol çok avantaj sağlamaktadır insanlara.

http://www.mackolik.com/Basketbol/Puan-Durumu

Boy kısalığından rahatsız olanların düzenli ve sürekli oynamaları halinde boylarının uzaması gözle görülebilecek yararlarındandır.

Yine günümüzün önemli sorunları arasında kötü alışkanlıklar(alkol, sigara) gibi olumsuz davranışlar gençleri etkisi altına almaktadır. Bu tür aktiviteler ile gençlere yeni fikirler ve uğraş alanlarıyla bu kötü alışkanlıklardan uzaklaştırılmış olacaklardır.

Ankara da açılan basketbol okulları yeni nesillerin daha sağlıklı, daha aktif olmaları sağlanmakta, aynı zamanda sosyalleşmeleri sağlanarak yalnızlık duygusuyla kendilerini soyutlamaları önlemiş olacaktır. Basketbol aynı zamanda özgüvenleri geliştirerek sorumluluk almalarını, aldıkları işlerde problemlerle karşılaşmaları halinde mantıklı çözüm yolları üretmelerini sağlamaktadır. Ankara da çok sayıda basketbol okulu vardır ve her geçen gün sayıları artırılmaktadır. Sağlıklı ve akıllı yeni nesiller hedeflenmektedir.

http://www.fanatik.com.tr/basketbol