İNCEK-GÖLBAŞI BASKETBOL OKULU

blog yazısı ekle !

İNCEK-GÖLBAŞI BASKETBOL OKULU

İNCEK-GÖLBAŞI BASKETBOL OKULU

Basketbolda oyun içinde yapılacaklar yani taktikler çok büyük önem arz eder. Bunları uygulamak sahadaki oyuncuların işidir fakat başınızdaki koçta bu bakımdan işin patronudur ve rakibi iyi analiz etmek zorundadır. Basketbolda her savunma çeşidine karşı bir hücum çeşidi vardır. Bunu gören iyi bir koç ve buna tepki verebilecek iyi bir oyuncu grubuyla sahadan galibiyetle ayrılabilirsiniz. Basketbolda her alanda taktik önemlidir şut atarken, savunma yaparken, adam geçerken her yerde taktik gerekir. Bunu bu günlerde en iyi şekilde uygulayan takımlar Golden State ve Clevland takımlarıdır. Taktik açıdan iyi olmalarının sebebi iyi bir koçları olması ve teknik-taktik açıdan üstün bir kadroları bulunumasdır. Aşağıda bu iki takımdan birinin kısa bir maç görüntüsü bulunuyor.


Sitemizdeki tüm Basketbol Kurslarına AnkaraBasketbolOkullari.com İndirimini Sormayı Unutmayınız !

Ankara Basketbol KursuAnkara Basketbol Kursları


Gördüğünüz gibi taktik açıdan önde olursanız sahanın her yerinde ve her anında başarılı bir maç çıkarırsınız. Elbette antrenmanlarda yaptığımız teknik-taktik antrenmanları da çok önemlidir. Bunu dünyada öğreten ve eğitimini veren birçok kurs ve okul bulunuyor. Ülkemizde de İncek-Gölbaşı Basketbol Okulunda profesyonel koçlar eşliğinde teknik-taktik açıdan kendinizi geliştirebilirsiniz.

Hidayet Türkoğlu Basketbol ve Spor Okulları - Çayyolu

Çayyolu

devamını oku... Adres: Alacaatlı Mahallesi 3354 / 1. sokak No: 6 Çayyolu - Ankara

Atakule Spor Akademisi

Çankaya

Serüvenimiz 2005 yılında Çankaya Spor Kulübü adı altında başlayıp, 2009 yılından itibaren Atakule Basketbol Akademisi olarak devam etmektedir. 6 – 17 yaş aralığında öğrencilerimize basketbol, voleybol, jimnastik ve futbol branşlarında hizmet vermekteyiz. Çocuklara, dostluğu, iyi iletişim kurmayı, takım ruhuyla çalışmayı, paylaşmayı, spor yapmanın disiplinini aşılayarak, hayatlarının her alanında kullanabilecekleri bir yaşam tarzı kazandırmayı amaçlamaktayız. Atakule Spor Akademisi olarak; küçük yaşlarda disiplinli hareket etmeyi, takım içinde var olmayı tecrübe eden çocukları, ilerde seçecekleri mesleklerde de bir adım önde olma düşüncesiyle yetiştirmekteyiz. Antrenman faaliyetlerimizin dışında öğrencilerimizin ders çalışmaları ve kitap okumaları için zaman ve mekan yaratmaya çalışarak, kötü alışkanlıklardan uzak tutmaya ve hedeflerini gerçekleştirmeleri yönünde teşvik etmekteyiz. Kulüp takımlarımızın düzenli olarak yurt dışına turnuvalara katılmaları, çocuklarımızın hem eğitimsel hem de kültürel olarak gelişimlerine katkı sağlamaktadır. Özel turnuvalarda ve resmi altyapı liglerinde lisanslı oyuncu olarak oynamalarına imkan sağlayarak, 15 kişilik antrenör kadromuzla, çocuklarımızı kendine güvenen, takım ruhuyla hareket edebilen, paylaşmanın gücünü anlayan ve spor disiplini kazanmış bireyler haline gelmeleri için çalışmaktayız.

http://www.atakulesporakademisi.comdevamını oku...
Adres: Hoşdere Caddesi No:187 Çankaya Lisesi Çankaya-Ankara

Tekno Basketbol Okulu

Çayyolu

devamını oku... Adres: Koru Mah. 2628. Sokak Çayyolu-Ankara


Sitemizdeki tüm Basketbol Kurslarına AnkaraBasketbolOkullari.com İndirimini Sormayı Unutmayınız !

Ankara Basketbol KursuAnkara Basketbol Kursları