TUNALI-KAVAKLIDERE BASKETBOL OKULU

blog yazısı ekle !

TUNALI-KAVAKLIDERE BASKETBOL OKULU

TUNALI-KAVAKLIDERE BASKETBOL OKULU

Basketbolda birçok hücum çeşidi vardır ve bunlarda çeşitlerde ayrılmış durumdadır. Basketbolda alan savunması son yıllarda daha etkin biçimde kullanılmaya başlandı. Eskiden alan savunması basketbolda pek tercih edilmeyen bir savunma çeşidiydi ama şimdi daha yaygın. Elbette bu savunma çeşidi yaygınlaşırken buna karşıda bir hücum çeşidi doğdu. Buna "Zone Offense" denir yani alan savunmasına karşı yapılan hücum. Bu basketbolcular açısından zor bir iş oldu artık ciddi bir bireysel ve takım oyunu gerektiriyor. Çünkü rakip kendi bölgesini iyi savunurken ya bireysel oyuncularla skor arayacaksınız ya da takımla hızlı paslaşıp hareket etmek zorunda kalacaksınız. Aşağıda "Zone Offense" ile ilgili bir videomuz bulunuyor.


Sitemizdeki tüm Basketbol Kurslarına AnkaraBasketbolOkullari.com İndirimini Sormayı Unutmayınız !

Ankara Basketbol KursuAnkara Basketbol Kursları


Bu çok çalışma isteyen ve çok kullanılan bir hücum seçeneği olduğu için çalışmalarınızı da buna göre yapmalısınız. Dünyada bunun eğitimini veren birçok kulüp, kurs ve okul bulunuyor ve buralarda oyuncular, profesyonel koçlarla çalışıyorlar. Ülkemizde de Ankara'da Tunalı-Kavaklıdere Basketbol Okulunda alan savunmasına nasıl karşılık verilir bunu profesyonel koçlar eşliğinde öğrenebilirsiniz. Bunun eğitimi alırsak basketbolda her takımın kilidini mutlaka açabilir ve skor üretebilirsiniz.

Atakule Spor Akademisi

Çankaya

Serüvenimiz 2005 yılında Çankaya Spor Kulübü adı altında başlayıp, 2009 yılından itibaren Atakule Basketbol Akademisi olarak devam etmektedir. 6 – 17 yaş aralığında öğrencilerimize basketbol, voleybol, jimnastik ve futbol branşlarında hizmet vermekteyiz. Çocuklara, dostluğu, iyi iletişim kurmayı, takım ruhuyla çalışmayı, paylaşmayı, spor yapmanın disiplinini aşılayarak, hayatlarının her alanında kullanabilecekleri bir yaşam tarzı kazandırmayı amaçlamaktayız. Atakule Spor Akademisi olarak; küçük yaşlarda disiplinli hareket etmeyi, takım içinde var olmayı tecrübe eden çocukları, ilerde seçecekleri mesleklerde de bir adım önde olma düşüncesiyle yetiştirmekteyiz. Antrenman faaliyetlerimizin dışında öğrencilerimizin ders çalışmaları ve kitap okumaları için zaman ve mekan yaratmaya çalışarak, kötü alışkanlıklardan uzak tutmaya ve hedeflerini gerçekleştirmeleri yönünde teşvik etmekteyiz. Kulüp takımlarımızın düzenli olarak yurt dışına turnuvalara katılmaları, çocuklarımızın hem eğitimsel hem de kültürel olarak gelişimlerine katkı sağlamaktadır. Özel turnuvalarda ve resmi altyapı liglerinde lisanslı oyuncu olarak oynamalarına imkan sağlayarak, 15 kişilik antrenör kadromuzla, çocuklarımızı kendine güvenen, takım ruhuyla hareket edebilen, paylaşmanın gücünü anlayan ve spor disiplini kazanmış bireyler haline gelmeleri için çalışmaktayız.

http://www.atakulesporakademisi.comdevamını oku...
Adres: Hoşdere Caddesi No:187 Çankaya Lisesi Çankaya-Ankara


Sitemizdeki tüm Basketbol Kurslarına AnkaraBasketbolOkullari.com İndirimini Sormayı Unutmayınız !

Ankara Basketbol KursuAnkara Basketbol Kursları