KÜÇÜKESAT BASKETBOL OKULU

blog yazısı ekle !

KÜÇÜKESAT BASKETBOL OKULU

KÜÇÜKESAT BASKETBOL OKULU

Basketbolda 8-16 yaş aralarında öğrenme, beceri edinme ve tekrar çalışmaları gibi temel çalışmaları tamamladıktan sonra bir adım sonrasına geçilir. İlk olarak edinilen becerilerin geliştirilmesi aşamasına geçilir. Bu aşamada becerile bir üst seviyeye ulaştırılmaya çalışılır. Bundan sonra teknik, taktik ve fiziksel olarak üst seviyelere taşımamız gerekir. Ve bu çalışmalar yapıldıktan sonra değerlendirme aşamasına gelinir. Bu aşamada kim ne kadar ilerleme kaydetmiş bu tespit edilir. Zaten yaş ilerledikçe de takım oyunu ve ruhunu geliştirme aşaması başlar. Bunun ileriki yaşlarda başlamasının sebebi. Küçük yaşlarda idrak edemeyeceği için daha ileriki yaşlarda bu konuda çalışmalara başlanıyor. Aşağıda bu konuyla alakalı minik kız basketbol takımının bir antrenman görüntüsü yer alıyor.


Sitemizdeki tüm Basketbol Kurslarına AnkaraBasketbolOkullari.com İndirimini Sormayı Unutmayınız !

Ankara Basketbol KursuAnkara Basketbol KurslarıBu eğitimler tamamlandıktan sonra daha profesyonel aşamalara geçebilirler. Ama bu başındaki koçun görüşüne bağlı bir karardır. Dünyada bu konuda eğitim veren kurumlar bu yaş aralığındaki oyunculara büyük önem ve eğitim veriyor. Ülkemizde bu konuda eğitim veren Ankara Küçükesat Basketbol Okulu bulunuyor. Unutmayalım ki her şeyin başı da, sonu da eğitim özellikle başarıyı istiyorsanız.

Atakule Spor Akademisi

Çankaya

Serüvenimiz 2005 yılında Çankaya Spor Kulübü adı altında başlayıp, 2009 yılından itibaren Atakule Basketbol Akademisi olarak devam etmektedir. 6 – 17 yaş aralığında öğrencilerimize basketbol, voleybol, jimnastik ve futbol branşlarında hizmet vermekteyiz. Çocuklara, dostluğu, iyi iletişim kurmayı, takım ruhuyla çalışmayı, paylaşmayı, spor yapmanın disiplinini aşılayarak, hayatlarının her alanında kullanabilecekleri bir yaşam tarzı kazandırmayı amaçlamaktayız. Atakule Spor Akademisi olarak; küçük yaşlarda disiplinli hareket etmeyi, takım içinde var olmayı tecrübe eden çocukları, ilerde seçecekleri mesleklerde de bir adım önde olma düşüncesiyle yetiştirmekteyiz. Antrenman faaliyetlerimizin dışında öğrencilerimizin ders çalışmaları ve kitap okumaları için zaman ve mekan yaratmaya çalışarak, kötü alışkanlıklardan uzak tutmaya ve hedeflerini gerçekleştirmeleri yönünde teşvik etmekteyiz. Kulüp takımlarımızın düzenli olarak yurt dışına turnuvalara katılmaları, çocuklarımızın hem eğitimsel hem de kültürel olarak gelişimlerine katkı sağlamaktadır. Özel turnuvalarda ve resmi altyapı liglerinde lisanslı oyuncu olarak oynamalarına imkan sağlayarak, 15 kişilik antrenör kadromuzla, çocuklarımızı kendine güvenen, takım ruhuyla hareket edebilen, paylaşmanın gücünü anlayan ve spor disiplini kazanmış bireyler haline gelmeleri için çalışmaktayız.

http://www.atakulesporakademisi.comdevamını oku...
Adres: Hoşdere Caddesi No:187 Çankaya Lisesi Çankaya-Ankara


Sitemizdeki tüm Basketbol Kurslarına AnkaraBasketbolOkullari.com İndirimini Sormayı Unutmayınız !

Ankara Basketbol KursuAnkara Basketbol Kursları