KÜÇÜKESAT BASKETBOL KURSU

blog yazısı ekle !

KÜÇÜKESAT BASKETBOL KURSU

KÜÇÜKESAT BASKETBOL KURSU

Basketbolda oyun içindeki önemli etkenlerden birisi de kuvvettir. Basketbolda oyun içinde yapılan koşular, atılan basketler ve yapılan savunmaların temelinde aslında kuvvet ve dayanıklılık vardır. Bu özellikler günümüzde bu kadar fiziksel bir oyun oynanan günlerde çok önemlidir. Çünkü eskiden bu kadar fiziksel müdahale ve ikili mücadele yoktu. Ama son yıllarda fiziksel müdahale ve sert oyun çok önplana çıkıyor. Bunun için kuvvet antrenmanları yapıp kendimizi bu sert oyun stiline hazır hale getirmemiz gerekiyor. Aşağıda çeviklik ve kuvvet egzersizleri ile ilgili bir video bulunuyor.


Sitemizdeki tüm Basketbol Kurslarına AnkaraBasketbolOkullari.com İndirimini Sormayı Unutmayınız !

Ankara Basketbol KursuAnkara Basketbol Kursları


Artık bu günlerde kuvvet ve dayanıklılık gibi yüklemeleri her yerde yapabiliyoruz. Dünyada bu alanda kendinizi geliştirebileceğiniz altyapılar, okullar ve kurslar vardır. Bu antrenmanları daha sık ve ciddi bir şekilde yapmamız gerekiyor. Çünkü kuvvet ve dayanıklılığı eksik olan bir oyuncu sakatlığa daha müsait bir oyuncudur. Ülkemizde Ankara'da Küçükesat Basketbol Kursunda kuvvet ve dayanıklılık konusunda profesyonel koçlar ve kondisyonerlerle bu alanda gerekli eğitimi alabilirsiniz. Sakatlıkların önüne geçmek için en önemli etken esneme hareketleridir bu sayede kuvvet kazanıp hem maç içinde iyi oynarsınız hem sakatlığa karşı bir önlem almış olursunuz.

Atakule Spor Akademisi

Çankaya

Serüvenimiz 2005 yılında Çankaya Spor Kulübü adı altında başlayıp, 2009 yılından itibaren Atakule Basketbol Akademisi olarak devam etmektedir. 6 – 17 yaş aralığında öğrencilerimize basketbol, voleybol, jimnastik ve futbol branşlarında hizmet vermekteyiz. Çocuklara, dostluğu, iyi iletişim kurmayı, takım ruhuyla çalışmayı, paylaşmayı, spor yapmanın disiplinini aşılayarak, hayatlarının her alanında kullanabilecekleri bir yaşam tarzı kazandırmayı amaçlamaktayız. Atakule Spor Akademisi olarak; küçük yaşlarda disiplinli hareket etmeyi, takım içinde var olmayı tecrübe eden çocukları, ilerde seçecekleri mesleklerde de bir adım önde olma düşüncesiyle yetiştirmekteyiz. Antrenman faaliyetlerimizin dışında öğrencilerimizin ders çalışmaları ve kitap okumaları için zaman ve mekan yaratmaya çalışarak, kötü alışkanlıklardan uzak tutmaya ve hedeflerini gerçekleştirmeleri yönünde teşvik etmekteyiz. Kulüp takımlarımızın düzenli olarak yurt dışına turnuvalara katılmaları, çocuklarımızın hem eğitimsel hem de kültürel olarak gelişimlerine katkı sağlamaktadır. Özel turnuvalarda ve resmi altyapı liglerinde lisanslı oyuncu olarak oynamalarına imkan sağlayarak, 15 kişilik antrenör kadromuzla, çocuklarımızı kendine güvenen, takım ruhuyla hareket edebilen, paylaşmanın gücünü anlayan ve spor disiplini kazanmış bireyler haline gelmeleri için çalışmaktayız.

http://www.atakulesporakademisi.comdevamını oku...
Adres: Hoşdere Caddesi No:187 Çankaya Lisesi Çankaya-Ankara


Sitemizdeki tüm Basketbol Kurslarına AnkaraBasketbolOkullari.com İndirimini Sormayı Unutmayınız !

Ankara Basketbol KursuAnkara Basketbol Kursları