TUNALI-KAVAKLIDERE BASKETBOL KURSU

blog yazısı ekle !

TUNALI-KAVAKLIDERE BASKETBOL KURSU

Basketbol takım oyunu ve takım uyumu açısından en önemli spor dallarında birisidir. Fakat basketbolda takıma sadece skor üreterek değil o skorları üretmek için yapılması gereken asistleri de katmanız gerekir. Böylece takım oyunu ve uyumu bakımında komple bir takım olduğunuzu kanıtlamış olursunuz. Fakat asist yapmak sahadaki belki en zeki oyuncuların görevidir. Bunun için hem fiziksel hem de mental açıdan sağlam oyuncular olmaları gerekir. Bu fiziksel ve mental yüklemeyi antrenmanlar sayesinde toplayabiliriz. Profesyonel koçlar sayesinde bu alanda asist yapan oyuncuları her zaman skor üreten oyuncuların önünde tutarlar. Çünkü asist yapan yetenekli bir oyuncun olmazsa, skor üreten bir oyuncunda olmaz. Aşağıda ünlü basketbolcu Steve Nash'in kariyeri boyunca yaptığı en güzel 10 asist yer alıyor.

Atakule Spor Akademisi

Çankaya

Serüvenimiz 2005 yılında Çankaya Spor Kulübü adı altında başlayıp, 2009 yılından itibaren Atakule Basketbol Akademisi olarak devam etmektedir. 6 – 17 yaş aralığında öğrencilerimize basketbol, voleybol, jimnastik ve futbol branşlarında hizmet vermekteyiz. Çocuklara, dostluğu, iyi iletişim kurmayı, takım ruhuyla çalışmayı, paylaşmayı, spor yapmanın disiplinini aşılayarak, hayatlarının her alanında kullanabilecekleri bir yaşam tarzı kazandırmayı amaçlamaktayız. Atakule Spor Akademisi olarak; küçük yaşlarda disiplinli hareket etmeyi, takım içinde var olmayı tecrübe eden çocukları, ilerde seçecekleri mesleklerde de bir adım önde olma düşüncesiyle yetiştirmekteyiz. Antrenman faaliyetlerimizin dışında öğrencilerimizin ders çalışmaları ve kitap okumaları için zaman ve mekan yaratmaya çalışarak, kötü alışkanlıklardan uzak tutmaya ve hedeflerini gerçekleştirmeleri yönünde teşvik etmekteyiz. Kulüp takımlarımızın düzenli olarak yurt dışına turnuvalara katılmaları, çocuklarımızın hem eğitimsel hem de kültürel olarak gelişimlerine katkı sağlamaktadır. Özel turnuvalarda ve resmi altyapı liglerinde lisanslı oyuncu olarak oynamalarına imkan sağlayarak, 15 kişilik antrenör kadromuzla, çocuklarımızı kendine güvenen, takım ruhuyla hareket edebilen, paylaşmanın gücünü anlayan ve spor disiplini kazanmış bireyler haline gelmeleri için çalışmaktayız.

http://www.atakulesporakademisi.comdevamını oku...
Adres: Hoşdere Caddesi No:187 Çankaya Lisesi Çankaya-Ankara

Genelde gördüğünüz gibi çok çabuk düşünmek gerekir hem sahayı çabuk geçip hem de pas atacağınız kişiyi seçmeniz gerekir. Bu alanda en önemli oyuncular sık sık pas antrenmanı yaparak asist alanında kendini üst seviyelere taşıyor. Benim favorim her zaman yukarıdaki örnekteki gibi Steve Nash'tir. Ülkemizde de önemli asist yapan basketbolcular vardır. Benim favorilerimden sadece birisi Sinan Güler'dir ve bence çok çalışkan ve gayretli bir basketbolcudur. Türkiye'de başkent Ankara'da Tunalı-Kavaklıdere Basketbol Kursunda asist konusunda profesyonel koçlardan eğitim alabilirsiniz. Bu sayede kendinizi geliştirir ve bir takımın dinamosu olmayı başarabilirsiniz.