BASKETBOL TURNUVASI

blog yazısı ekle !

BASKETBOL TURNUVASI

Bir basketbol turnuvası, çok sayıdaki takımdan oluşan bir dizi rekabet mücadelesinden oluşan organizasyonlara verilen isimdir. Bir grup basketbol takımı, final mücadelesini kazanabilmek ya da organizasyonun türüne göre, en iyi istatistiklere sahip olmayı hedeflemektedir ve bu mücadele sonunda, içlerinden birisi kazanan olarak ilan edilir.

Ankara'da Basketbol Okulları için nerelere gidebilirsiniz?
Ankara Basketbol Okulları


Turnuva tanımı, her iki farklı iki türde hazırlanmış olan organizasyonlar için kullanılabilecek bir terimdir. Bir ya da daha fazla ekipten oluşan bir dizi yarışması, aynı bölgede toplanarak kısa sürede tamamlanacak olan bir maç serisi gerçekleştirirler. Bir diğer şekilde ise basketbol turnuvası, birçok takımdan meydana gelir ve bunların kendi aralarında alt gruplar oluşturarak, en takımların bu maçlardaki toplam performansına bağlı olarak kazananların belirleneceği, uzun süreli organizasyon şeklinde de olabilir.

En ünlü basketbol turnuvalarından biri, kadınlar ve erkekler gruplarında gerçekleştirilen NCAA (National Collegiate Athletic Association) turnuvaları olarak sayılabilir.